Adventní trh v Lišově

Jak se přiblíží podzim začnou Johanka s Aničkou mluvit o adventních trzích. Oslovují farníky a zjišťují, kdo by co vyrobil. A tak to bylo i v letošním roce.

Farníci byli ochotní a tvořiví. Ve Štěpánovicích vyrobili svícny a korálkové andělíčky, v Sosní vánoční ozdoby z textilních stužek, Lišováci adventní věnce, nádobky na světýlka, pytlíčky s bylinkami a háčkované vločky. Největší zásilka výrobků dorazila z hrutovské pazderny od místního „babince“. Jejich hvězdy a zvonečky vyrobené z papírových trubiček se výborně prodávaly a obstály i v konkurenci obdobných předmětů vyrobených profesionály. A tak byl u našeho stánku pestrý výběr a milí prodavači – farní mládež. Přišli i nejmladší z dětského spolča a s velkou chutí si zaprodávali. Byla radost ten cvrkot pozorovat.

Za prodané výrobky jsme utržili 5 284 Kč.

Tržba je důležitá, ale stejně důležité je nadšení a schopnost spolupráce. Děkujeme všem, kteří vyráběli, prodávali a nakupovali.

Už na začátku listopadu bylo rozhodnuto, že výtěžek z prodeje bude věnován Hospicové péči sv. Kleofáše v Třeboni. V pondělí 4. 12. byly peníze předány pracovnici hospicové péče.

Marta Němečková


 

56 58 kle